Poďme si posvietiť na novembrové počasie


14.11.2018

Haló. Ahojte tak sme tu opäť s nejakými postrehmi. Rovnica znie nasledovne: čím menej svetla je von tým, viac ho musí byť na našom bicykli (alebo v nás). Takže svetielka, blikačky, odrazky, halogény atď. budú témou tohto krátkeho príspevku.


Okrem tohto postrehu pridávam aj iný a to že sa zmráka aj nad Slovenskom. Rozhodnutia vlády nejak nekorešpondujú s názormi občanov a tá chce uzákoniť zimný čas po celý rok, s ktorým asi väčšina z vás nesúhlasí. Takže tie svetlá si asi budeme musieť nosiť so sebou častejšie. A všimli ste si že von je november a šialených 22°C?? Takže kľudne prezujte zas na letné pneu, odložte tie bežky, namažte reťaz a obzrite sa po našich top LED svetlách od značiek Lezyne a Sigma. 

                Z roboty som si rýchlo čmajzol bicykel aby som si pekne po práci mohol večer vyjsť do Štiavnických vrchov. Mašinka na vozenie je Rock Machine Blizzard E90-27 25TH ANNIVERSARY. Vlajková loď na sezónu 2019. 

Osadená na Di2 radení a teleskopkou a motorom tiež od Shimana (Steps E8000) a brzdách od Magury so 4 piestmi a, a, a ..... Takže vozenie velice luxusné. No, k podstate veci. Jasné, že keď chcete jazdiť v noci potrebujete kvalitné osvetlenie aj vpred aj vzad. Však nechcem aby ma z cesty zmietol nejaký ohľaduplný slovenský vodič. Keďže veľa z nich nemá pojem o tom čo je 1,5m odstup! Takže moja voľba padla na tieto svetlá:

Lezyne Deca Drive 1500l Loaded 

Lezyne Mini Drive 300 

Sigma Buster 700 HL 

Lezyne Zecto Drive 

Lezyne Led Femto Drive

Lezyne Femto Duo 

Jasné, jasné, už počujem tie reči že načo toľko svetiel. Nie, nejazdil som so všetkými naraz, ale chcel som aj silné LEDky na poriadnu jazdu nočným lesom, (to mi poskytlo brutálne Deca Drive 1500 lumenov). Chcel som kvalitné a cenovo dostupné svetlo na helmu, aby som videl kam chcem nie len z riadítok. Ďalej sa mi veľmi zapáčilo Femto Duo, svetlo na prilbu, ktoré z prednej strany ponúka bielu blikačku resp. svetlo a zo zadnej strany tak isto, čiže ste dobre videní a viete si prisvietiť kam treba. Frajerské Zecto drive, je usb dobíjateľné zadné svetlo a blikačka zároveň, ktorá má veľa dobrých módov a kvalitné prevedenie. Hlavne sa dá ľahko pripnúť či na sedlovku, alebo na ruksak ako som ho nosil ja. Posledné dve svetlá boli jednoduché, pekné, a účelné svetlá z CNC opracovaného hliníka teda Mini Drive 300 a Femto drive. 

Poviem vám v krátkosti, jazdu lesom som si neskutočne užíval. Ticho, súmrak, tma, a zvuky všetkého čo v noci ožíva. Radosť jazdiť s takou výstrojou nočnými zákutiami Štiavnických vrchov. Na bicykli  RM Blizzard E90-27 25TH ANNIVERSARY to šlo hore kopcom ako po masle. 1500 lumenový Lezyne ponúka perfektný svetelný tunel odhadujem na 40m. V praxi to znamená že v zjazde som sa vôbec nemusel báť a nejak extra krotiť. Svetlo svietiť veľmi jasne, výborne aj po stranách a jeho hlavnou výhodou je aj extra batéria, ktorou viete zdvojnásobiť dobu svietenia. Na mne už ostávalo len dávať pozor na to čo sa nachádza pred kokpitom, užívať si jazdu a vyhýbať sa stretu so zverinou.

                Želám vám preto, aby ste ešte pojazdili čo sa dá.

Čaute!

Bicykle a cyklodoplnky, na ktoré sa môžete spoľahnúť aj v náročných podmienkach.

Sme tu aby sme Vám poradili - testujeme a používame to čo predávame.

Viac

Súhlasím

Tieto internetové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto internetových stránok s tým vyjadrujete svoj súhlas.