Predstavenie pumpy Lezyne MACRO FLOOR DRIVE


8.4.2019

Ahojte, dnes by som vám chcel v krátkosti predstaviť stojanovú pumpu od americkej značky Lezyne.

Značka Lezyne ponúka široký sortiment cyklo doplnkov, najlepšie im však idú svetlá a pumpy. Práve na jednu z nich sa dnes pozrieme.


Jedná sa o model Lezyne MACRO FLOOR DRIVE.

Telo pumpy: je vyrobené z CNC opracovaného hliníka, čo znamená, že pumpa je z tých kvalitnejších. Nemusíte sa teda báť, že by vám telo prasklo, ohlo sa alebo sa inak zdeformovalo počas dlhodobého užívania. Podstava je z materiálu nazývaného Matrix kompozit. V preklade to znamená, tvrdený plast, veľmi odolný pri používaní.

Pumpa Lezyne floor drive

Manometer je analógový, dobre čitateľný. Stupnica tlaku, je do 15bar teda 220psi, ale udávaný tlak, ktorým je možné nahustiť kolesá je 11bar/160psi.

Rukoväte sú vyrobené tak isto z kompozitného materiálu. Sú duté tým pádom ľahšie. Veľkou prednosťou Lezyne púmp sú dlhé a poddajné hadice. Nemáte problém s tým, že by sa hadica lámala, alebo ste nedočiahli k ventilu ako sa mi stávalo pri lacnejších pumpách.

Koncovka na ventil je kovová a nakrúcacia. Odpadá nám teda strach o to či nezlomím ventil, alebo sa mi plastová páčka zlomí keď to budem najmenej potrebovať.

Farba: tento konkrétny model sa vyrába v dvoch farebných vyhotoveniach, lesklá čierna a červená.

Skúsenosť: pumpa sa ovláda intuitívne a jednoducho. Kovová koncovka na ventil je šróbovacia. Zvolíte si stranu, ktorú potrebujete (galuskový/auto ventil). Našróbujete koncovku na ventil a fúkate. Ako som spomínal hadica je mäkká a ľahko sa s ňou pracuje. Na koncovke nájdete aj malý gombík na odpustenie prebytočného tlaku z duše. Pri odkrúcaní dochádza iba k minimálnemu úniku vzduchu z pneumatiky, čo je veľká výhoda oproti konkurencii. K pumpe sú dodávané aj nadstavce na lopty a nafukovačky.

Cena: pumpa je strednej cenovej kategórie avšak s využiteľnosťou či už doma, alebo v profi servise. Podľa toho sa odvíja aj jej cena, ktorá je nižšia oproti celokovovým hustilkám s drevenými rukaväťami. Doporučená cena je 36,- €

Z mojej strany na dnes všetko, čoskoro určite pridáme ďalšie predstavenie produktov, alebo dlhodobý test. Vidíme sa na trailoch.

Lezyne hlava Uchytenie hlavy pumpy Nožná pumpa lezyne

Bicykle a cyklodoplnky, na ktoré sa môžete spoľahnúť aj v náročných podmienkach.

Sme tu aby sme Vám poradili - testujeme a používame to čo predávame.

Viac

Súhlasím

Tieto internetové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto internetových stránok s tým vyjadrujete svoj súhlas.