Prvý raz po troch rokoch na horskom bicykli a hneď od Rock Machine. Aké to bolo?


19.9.2018

Po troch rokoch strávených na cestnom bicykli som sa rozhodol vrátiť aj k horskej cyklistike. Posledný horský bicykel ktorý som  vlastnil bol full na 29kach z roku 2012.


 Pri dnešnom širokom výbere veľkostí kolies, špecifikácii pre rôzne  štýly jazdy  a nových prevodoch , sa mi naskytla otázka aký bicykel vybrať? Začal som teda pátrať po bicykli, ktorí mi umožní pohodové jazdenie v prírode, zvládne ľahký trail  a zároveň by sa nestratil na maratóne.  Hľadanie som zúžil na hardtail, s pohonom 2x11 alebo 2x10 kvôli väčšej praktickosti. Nechcel som 1x11 z dôvodu presunov po asfaltových cestách kde by som musel robiť kompromis s prevodníkom. Po skúsenosti s 29-kami  som sa rozhodol aj pre ďalší bicykel osadený na týchto kolesách.

Torrent 90-29

Po dlhom hľadaní mi padol do oka Rock Machine Torrent 90. Agresívne ladená geometria a vidlica Rock Shox Recon 15 mm so zdvihom 120mm, ho odlišuje od väčšiny hardtailových  bicyklov.  Krátka zadná stavba dáva tušiť že bicykel bude živý aj v náročnejších pasážach, ale zároveň  je zadné koleso až príliš blízko sedlovej rúrky ktorú môže poškodiť zachytené blato na kolese. Všetky káble sú vedené vnútrom rámu čo mu dodáva čistý vzhľad a zároveň praktickosť pri čistení. Rock Machine Torrent 90  je osadený kompletne od Shimana. Rada SLX je zastúpená skoro na celom bicykli okrem bŕzd (Shimano BR-M396) a zadného meniča (Shimano XT RD-M8000 SGS Shadow Plus).

Hardtail Torrent

Pre Torrenta som sa rozhodol vybrať trať kde budú rýchle zvlnené pasáže, strmé výjazdy a prudký zjazd .

Na rýchlych rovinkách dobre odvádzali svoju prácu plášte WTB Ranger Race DNA Compound 29x2.25. Bicykel zbytočne nebrzdili, a vo výjazdoch za sucha mu dodávali dostatočnú trakciu. Vidlica Rock Shox Recon RL Tapered, 15mm je dostatočne tuhá a citlivá, oceľové nohy sú ťažké ale za to veľmi, veľmi odolné proti škrabancom. Bicykel stúpa ochotne aj do strmých pasáží napriek vyššej  váhe.

V zjazde mu dávajú stabilitu veľké kolesá, ktoré s ľahkosťou prekonávajú prekážky. V technických pasážach je na škodu dlhý predstavec a bicykel by som doplnil o teleskopickú sedlovku, čím by sa výrazne zvýšila obratnosť na singltrailoch. Lacnejšie brzdy od Shimana  síce bicykel ubrzdia, ale Torrent 90 by si zaslúžil aspoň SH Deore. Na vidlici poteší o 20 mm zdvihu navyše a pevná os. 

Rock Machine sa odmení  svojím hravým správaním, peknou geometriou na ktorú sa  žiada nový štandard BOOST.  Nesklamal ani  osvedčený pohon, ani vidlica. Zaostávali jedine brzdy, ktoré by mohli byť lepšie vzhľadom na obstarávaciu cenu bicykla.

+ Agresívna geometria                          -Brzdy

+ Kvalitný pohon                                    - Koleso až veľmi blízko zadnej stavby

+ zdvih vidlice 120mm                           - veľmi mäkké sedlo

                                                               - dlhý predstavec

                                                               - „hrkajúca“ kabeláž vo  vnútri rámu                                               

Rock Machine Torrent 90 je veľmi všestranný bicykel ktorý Vás spoľahlivo prevedie cez dlhé nedeľné výjazdy, ľahkým trialom a nezľakne sa ani maratónskej trate.  Som rád že na širokej ponuke trhu sa objavil aj takto univerzálny  hartailový bicykel.

                                                 Rock Machine

Bicykle a cyklodoplnky, na ktoré sa môžete spoľahnúť aj v náročných podmienkach.

Sme tu aby sme Vám poradili - testujeme a používame to čo predávame.

Viac

Súhlasím

Tieto internetové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto internetových stránok s tým vyjadrujete svoj súhlas.